خبر عمومی

پاکستان قانون نهایی برای تهاتر با ایران را ابلاغ کرد

تاریخ : 1401/01/20


 رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پاکستانی روز جمعه اعلام کردند که قانون نهایی برای اجرای سازوکار تهاتر با ایران ابلاغ شد. بر اساس گزارش العالم، گفته شده، دولت پاکستان برای اولین‌بار برای تقویت تجارت با کشورهای منطقه اجازه واردات و صادرات تحت تجارت پایاپای (تهاتر) با ایران را داده است.
به گزارش «ایسنا»، براساس قانون و ضوابط جدید وزارت بازرگانی پاکستان، اکنون تبادل رسمی تجارت با ایران با بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری از مکانیزم تهاتر امکان‌پذیر است.

این وزارتخانه گفت: اجرای تهاتر اهمیت فوق‌العاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای افزایش تجارت منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای و غلبه بر چالش‌های ارزی و دیگر مسائل دارد. سفیر پاکستان در ایران این تصمیم را یک اتفاق خوشایند خواند و گفت: این امر باعث افزایش صادرات پاکستان به ایران به‌ویژه برنج خواهد شد.

رحیم حیات‌قریشی از بخش‌خصوصی در پاکستان خواست تا قدم پیش بگذارند و از فرصت جدید استفاده کنند. اتاق بازرگانی کویته در بلوچستان پاکستان نیز از تصمیم دولت این کشور استقبال و اعلام کرد: انتظار می‌رود تجارت دوجانبه با ایران افزایش یابد. پاکستان از طریق این ابتکار مهم تجارت پایاپای به اهداف صادراتی خود با کشورهای همسایه دست می‌یابد.

منبع: دنیای‌اقتصاد 20 فروردین 1401