يک شنبه ، 16 مرداد 1401

1400/06/21 - تعداد نمایش (163)

در حالی که راننده های ترانزیت ایرانی که بخش اعظمی از آنها اهل شهرستان تایباد هستند، از توقف های طولانی مدت برای ورود به ایران در مرز افغانستان خبر داده و اعلام کرده اند بین 20 تا 30 روز گذشته این وضعیت را شاهد هستند، فرماندار تایباد می گوید این موضوع در حد شنیده ها بوده و پیگیر بررسی و صحت و سقم خبر هستیم.
محسن سیاح، فرماندار تایباد میگوید: موضوعی که درباره توقف طولانی مدت کامیونها در روزهای اخیر در مرز افغانستان شنیده میشود، در حد یک خبر بوده و ما در حال بررسی موضوع هستیم. مطمئنا اگر این موضوع صحت داشته باشید مداخله خود را انجام میدهیم و پیگیر بهبود این روند خواهیم بود.
سیاح در پاسخ به اینکه انجام تست کرونا باعث کاهش سرعت ورود کامیون ها به مرز دوغارون می شود یا خیر، تصریح می کند: در بازدیدی که از مرز داشتم، مشاهده کردم انجام تست کرونا از رانندگان توقفی برای ناوگان به همراه ندارد. ضمن اینکه در این زمینه باید موضوع سلامت مردم را درنظر بگیریم و نمیتوان گفت کنترل و مراقبتی نباشد. ما باید پاسخگوی همه مردم باشیم و لازم است کنترل و تست کرونا از رانندگان انجام شود. انجام این کار را در چند نقطه درنظر گرفتیم تا سرعت کار افزایش یابد.
فرماندار تایباد با اشاره به بهسازی مسیر مرزی بین ایران و افغانستان و تاثیر آن در بهبود تردد ناوگان ترانزیتی می گوید: مسیری بین گمرک ایران و افغانستان داشتیم که برای هر دو کشور مسیری اقتصادی به شمار می‌رفت. وضعیت این مسیر به اندازه یک جاده مرزی نبود و با پیگیری هایی که انجام شد، جاده آسفالت و مناسب شده و تردد تسهیل گردیده است.
سیاح درباره کاهش ساعت فعالیت مرزی افغانستان نیز اذعان می کند: برای افزایش دوباره ساعت کاری مرز افغانستان تلاش میکنیم اما نمیتوانم درباره تحقق این امر پیشگویی کنم. خوشبختانه رویکرد دولت این است که از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده شود و ظرفیتها فعال گردد. ما نیز طبق وظیفه خود در حال عملی کردن اهداف دولت هستیم.