خبر عمومی

سعیدنژاد در جمع اعضای کمیسیون عمران در بندر شهید رجایی خبر داد: انجام ۶۰ درصد عملیات تجاری بندری کشور در بندر شهید رجایی

تاریخ : 1396/04/28

جلسه رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در اولین بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس در بندر شهید رجایی گفت: بندر رجایی بزرگ‌ترین و مؤثرترین بندر تجاری ایران است که بعنوان دروازه واردات وصادرات و تنظیم‌کننده نبض اقتصاد کشور، طی سالهای اخیر حرکتی را برای جهانی‌شدن و گرفتن سهم بیشتری از حمل و نقل دریایی و تجارت بین المللی آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه بندر شهید رجایی میزبان نماینده‌گان مجلس شورای اسلامی و هم‌چنین محمد سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی است.

در این مراسم سعیدنژاد با بیان اینکه از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کردیم تا سفری بندری برای اعضای کمیسیون عمران مجلس ترتیب بدهیم، گفت: اکنون موفق شده ایم در اولین سفر در خدمت جمعی از نمایندگان مجلس در این کمیسیون باشیم.

وی ادامه داد: بندر رجایی بزرگ‌ترین و مؤثرترین بندر تجاری ایران است که بعنوان دروازه واردات وصادرات و تنظیم کننده نبض اقتصاد کشور ، طی سالهای اخیر حرکتی را برای جهانی شدن و گرفتن سهم بیشتری از حمل و نقل دریایی و تجارت بین المللی آغاز کرده

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۶۰ درصد عملیات تجاری بندری کشور در این بندر انجام شد

وی توضیح داد: این بندر در مهم‌ترین نقطه دریایی جهان واقع‌شده و ممتازترین بندر ماست ویژگی شاخص این بندر واقع‌شدن در نزدیکی تنگه هرمز می‌باشد که در سال حدود پنجاه‌هزار شناور با پرچم کشورهای مختلف دنیا از تنگه هرمز عبور می‌کنند.

سعید نژاد هم‌چنین به نقش سازمان بنادر در مسئولیت آبراهای حاکمیتی و بین‌المللی بر اساس کنوانسیون‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: این نقش سازمان نقشی بی‌بدیل و بسیار مهم است و سازمان بنادر و دریانوردی در ۳۷ کنوانسیون بین‌المللی عضویت دارد

هاشمی تختی رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان و عضو کمیسیون عمران مجلس نیز در این جلسه گفت: تعامل خوبی بین اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و سازمان بنادر وجود دارد، ضمن اینکه بازدید دوره‌ای از زیرساخت‌های ایجاد شده در بنادر کشور در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار دارد.

وی گفت: معتقدیم اگر دولت و مجلس کمک کنند و در این نقطه سرمایه‌گذاری اساسی شود بندر شهید رجایی به تنهایی می‌تواند مشکل کشور را حل کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش اراضی در این بندر را مهم و حیاتی دانست و گفت: ما از سازمان بنادر به جهت حمایت و همت در افزایش ظرفیت در بندر شهید رجایی سپاسگزاریم.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه وشهر سازی 28 تیر ماه 96