پنج شنبه ، 27 مرداد 1401

1396/02/26 - تعداد نمایش (764)

 
مدیر عامل شرکت آریا بنادر ایرانیان گفت: تجهیزات سرمایه‌گذار هندی تا یک ماه دیگر وارد بندر چابهار می‌شود.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، ابراهیم یاسری به بیان اینکه توسعه بندر چابهار دوبخش دارد گفت: یکی بخش زیرساخت است که در دست سازمان بنادر است و سازمان هم به دنبال این بود که این بخش را افتتاح کند که بعد از انتخابات حتما افتتاح می‌شود.

او افزود: ما هم به عنوان شرکت آریا بنادر ایرانیان در بخش روبنایی هستیم یعنی تامین تجهیزات که طبق برنامه دارد پیش می‌رود. بخشی از تجهیزات هم در حال انتقال است و برای بخشی هم به دنبال بازگشایی ال سی هستیم. ما یک فرصت دو ساله داریم که از نظر خودمان طبق برنامه داریم پیش می‌رویم.

مدیر عامل شرکت آریا بنادر ایرانیان با اشاره به حضور سرمایه‌گذاری هندی در بندر چابهار تاکید کرد: یک بخش هم هندی‌ها هستند که کمی از برنامه عقب هستند اما چندان هم مقصر نیستند. چون آنها هم باید مناقصه برگزار کنند و چارچوب آن را باید ما تعیین می‌کردیم. باید مشخصات تجهیزات را می‌گفتیم.

او تاکید کرد: در واقع ما و هندی‌ها کاملا با هم هستیم و جدا از ما نیستند. حتی کمیسیون معاملات آنها 4 عضو دارد که از دو نفر هندی و دو نفر از طرف ما هستند.

یاسری با بیان اینکه فرایند برگزاری مناقصه شرایط خاصی دارد و باید این شرایط مهیا شود اظهار داشت: دوبار مناقصه گذاشتیم اما چارچوب‌های مناقصه طوری است که در نهایت باید دو شرکت کننده باقی بماند. و چون مثلا به یک شرکت‌کننده رسیدیم مناقصه را تکرار کردیم.

او اضافه کرد: فکر کنم هفته دیگر کارشناسان و همکاران ما راهی هند می‌شوند. پاکات که باز شود فکر می‌کنم ال سی آنها هم باز می‌شود تجهیزات خودشان را به چابهار می‌آورند.

مدیرعامل شرکت آریا بنادر ایرانیان تصریح کرد: تمام این اتفاقات در چارچوب قانون و مقررات هند است و آنها هم مثل ما قوانین سختی دارند که باید حتما آها را رعایت کنند و بر همین اساس تصورم این است که تا حدود یک ماه دیگر ال سی آنها باز خواهد شد.

یاسری درباره فرایند تجهیز بندر چابهار نیز گفت: برخی از این تجهیزات باید ساخته شود و برخی هم دو الی سه ماهه تامین می‌شود. از این نظر مثل ما هستند. خود ما هم مثلا جرثقیل را خریدیم و آوردیم اما برخی تجهیزات باید ساخته شود و مثلا 15 ماه ساخت آن طول می‌کشد.

تین نیوز

26 اردیبهشت 1396