جمعه ، 28 مرداد 1401

1395/12/11 - تعداد نمایش (815)


دیجیتالی‌شدن سیستم‌ها در کشتیرانی مرسک به عنوان بزرگ‌ترین ناوگان حمل‌ونقل کانتینری جهان که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، هزینه‌های اجرایی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از لویدز لیست، موفقیت سفر آزمایشی یک فروند کشتی در مسیر اروپا به ساحل شرقی آمریکا که به طور کامل به شکل دیجیتالی انجام شد، منجر به تصمیم مقامات این شرکت مبنی بر تعمیم این اقدام در دیگر بخش‌های این شرکت شد.

مدیر بخش بازرگانی مرسک گفت: جابه‌جایی یک کانتینر از یک نقطه دنیا به نقطه دیگر، نیازمند انجام مراحل متعددی است و دیجیتالی کردن سیستم کار، بخش بزرگی از این پیچیدگی‌ها را حذف می‌کند.

کشتیرانی مرسک به دنبال دیجیتالی کردن همه مراحل از ابتدا تا انتهای عملیات گرفتن بار و تحویل آن در یک شرکت و ایجاد یک شبکه بزرگ جهانی در این راستا است.

بر اساس این گزارش در حال حاضر 200 مرحله در حمل‌ونقل از قابلیت دیجیتالی شدن برخوردار هستند.

پیش از این نیز شرکت مرسک تمامی 270 هزار کانتینر یخچالی خود را به سیستم GPS مجهر کرده بود که این شرکت را از مکان دقیق کانتینر و دما و رطوبت داخل کانتینر و هرگونه اشکال فنی مطلع می‌کند.

این سیستم به طوری از طرف این شرکت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد تا از وضعیت بار ارسالی خود اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشند.

تین نیوز

11 اسفند1395