خبر عمومی

توسعه ترانزیت تقویت اقتصاد ملی است

تاریخ : 1395/11/20


مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان،از پیشی‌گرفتن صادرات بر واردات در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت:یکی از راه های وابسته کردن اقتصاد دیگر کشورها به ایران، توسعه ترانزیت است که می توان از این ظرفیت پنهان برای تقویت اقتصاد ملی بهره گرفت.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این همایش به همت امور ایثارگران و بسیج اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ستاد نظارت گمرکات استان و سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در سالن همایش های ساختمان مرکزی بندر شهید رجایی برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش، بررسی چگونگی عملکرد دستگاه های اجرایی در پیروی از منویات مقام معظم رهبری، تبیین راهبردهای لازیم برای تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد فرهنگ کار و مصرف کالای ایرانی، ایجاد وحدت رویه بین دستگاه ها و تبیین نقش عاملان ذیحساب و مدیران مالی برای تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" عنوان شده است.

اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این همایش، اقتصاد مقاومتی را یک بحث علمی، منطقی و اعتقادی دانست و گفت: پیشی گرفتن صادرات بر واردات در بندر شهید رجایی نشانگر افزایش تولیدات داخلی و همچنین گام نهادن در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی سیاستگذاری برای اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از تجمل گرایی را از جمله ضرورت های تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام‌کرد و افزود: کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات از جمله دیگر عوامل اثرگذار در این راستاست که اصلاح و بهبود فرآیندها در فعالیت های بندری می تواند برای دستیابی به این مهم کارگشا باشد.

عفیفی پور بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ترانزیت با مشارکت دستگاه های مرتبط در بندر شهید رجایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و در این رابطه بیان داشت: یکی از راه های وابسته کردن اقتصاد دیگر کشورها به ایران، توسعه ترانزیت است که می توان از این ظرفیت پنهان برای تقویت اقتصاد ملی بهره گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از اظهاراتش، به بیان پیامدهای مثبت اقتصاد مقاومتی در زمینه کاهش بیکاری و به دنبال آن کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت.

وی با اشاره به نقش سیستم های حمایتی پولی و مالی در این رابطه گفت: بخش غیردولتی داخلی و سرمایه گذاران خارجی به دنبال تبدیل منابع خود به ثروت و کار هستند که ما باید از این فرصت بهره بگیریم تا توان مقاومتی اقتصاد کشور تقویت شود.

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

20 بهمن 1395