سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1395/10/25 - تعداد نمایش (1332)


مرز طولانی 380 کیلومتری استان اردبیل سال هاست که پشت سیم های خاردار کمترین بهره وری را در اقتصاد این استان دارد و اکنون دولتمردان تدبیر و امید با ایده بندر خشک چشم به آن سوی مرزها و بازار بزرگ شمال دوخته اند تا رونق و تحولی در اقتصاد منطقه شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، بندر خشک ایده ای است که از چندی پیش توسط مجید خدابخش استاندار اردبیل مطرح شده و در جریان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در ماه جاری در باکو ، با قرار گرفتن موضوع اتصال راه آهن جمهوری آذربایجان به استان اردبیل در پروتکل پایانی این کمیسیون امکان عملیاتی شدن به خود گرفت.

اکنون دولتمردان و مردم استان اردبیل امیدوارند که با عملیاتی شدن این طرح اقتصاد در بن بست قرار گرفته اردبیل راهی به آن سوی مرزهای شمالی یافته و استان با ایجاد بندر خشک به بارانداز و دپوی کالاهای صادراتی به بازار بزرگ روسیه ، قفقاز و کشورهای آسیای میانه تبدیل شود.

احداث بندر خشک که ایجاد آن در شهرستان مرزی پارس آباد مغان (بخش اصلاندوز) پیش بینی شده می تواند به چرخ تازه به حرکت درآمده اقتصاد رو به توسعه استان شتاب بیشتری بخشد.

بی شک ایجاد و راه اندازی بندر خشک به منظور توسعه مراودات اقتصادی با جمهوری های شوروی سابق موجب اشتغالزایی ، افزایش تولید محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع زنجیره ای آن ، صدور محصولات تولیدی استان اردبیل به کشورهای حوزه شمالی ایران ، توسعه حمل و نقل ریلی و در کل رونق اقتصادی استان می گردد.

یکی از کارکردهای بسیار مهم بنادر خشک در کنار افزایش توان صادراتی ، ایجاد فرصت های جدید اشتغال است که نیاز ضروری استان اردبیل بوده و به ایجاد توسعه پایدار آن کمک می کند.

بنادر خشک با ایجاد کارآفرینی بسیار بالا ، واردات ، صادرات و احداث بنگاههای صنعتی و تجاری در آنها به راحتی قابل شکل گیری است، این بنادر به طور مستقیم باعث توسعه شبکه حمل و نقل جاده ای ، لجستیک ترکیبی و کانتینری شده و زمینه را برای ارتباط ریلی فراهم می سازند.

مهم ترین تاثیر ایجاد بندر خشک کاهش ترافیک حمل و نقل جاده ای ، توسعه حمل و نقل ریلی و افزایش اشتغال است که منجر به جذب سرمایه و توسعه فضای کسب و کار ، اشتغال و کارآفرینی در منطقه می شود.

مجید خدابخش استاندار اردبیل در این باره به ایرنا می گوید: ایده بندر خشک با هدف توسعه تجارت خارجی استان طرح شده ضمن اینکه این مهم با عملیاتی شدن به گسترش زیرساخت ها ، شبکه های حمل و نقل ، اشتغال ، رشد صنعت و کشاورزی و گردشگری استان نیز کمک خواهد کرد.
خدابخش راه‌ اندازی بندر خشک را فرصت مغتنمی برای فعالیت صنایع تبدیلی دانسته و افزود: با راه اندازی این بندر می توان صادرات محصولات تولیدی بویژه لبنیات تولیدی و محصولات کشاورزی استان را افزایش داد.

وی با اشاره به مزایای ایجاد بندر خشک در استان اردبیل افزود: کاهش کلی هزینه های حمل و نقل ، انبارداری ، کاهش نیاز به خرید اراضی گرانقیمت در نواحی شهری حاشیه بندری ، کاهش مشکلات ناشی از مسائل زیست محیطی در شهرهای ساحلی ، توسعه نواحی داخلی کشور ، ایجاد فرصت های مختلف شغلی ، افزایش فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی از مزایای بندر خشک است که می تواند گره کور اقتصادی منطقه را باز کرده و مناسبات اقتصادی بین ایران و کشورهای حوزه قفقاز را گسترش دهد.

وی اضافه کرد: زمینه و بستر لازم برای راه اندازی بندر خشک در اصلاندوز مهیا شده و به تازگی هماهنگی های لازم هم با جمهوری آذربایجان برای اتصال خط ریلی آن کشور به شهرستان پارس آباد صورت گرفته است.

خدابخش گفت: مهم ترین اهداف راه اندازی بنادر خشک افزایش خدمات بندر در منطقه داخلی کشور ، کاهش تقاضا به استفاده از اراضی ساحلی ، افزایش کارایی حمل و نقل ، بهبود وضعیت زیرساخت های مرتبط با حمل و نقل ، بهبود وضعیت مالی و اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری مستقیم کشورهای خارجی است که این هدف با راه اندازی بندر خشک در استان اردبیل قابل تحقق است.

شکور پورحسین ، نماینده پارس آباد و بیله سوار مغان در مجلس شورای اسلامی هم در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: بهترین راه حل برای فعالیت دوباره گمرک اصلاندوز مغان اتصال آن به خط ریلی جمهوری آذربایجان است که در این رابطه توافق اولیه با جمهوری آذربایجان صورت گرفته است.

وی افزود: در صورت تحقق این توافق گمرک اصلاندوز با عنوان بندر خشک راه اندازی شده و ترانزیت کالا از طریق خط ریلی انجام خواهد گرفت که علاوه بر توسعه تجارت شاهد اشتغالزایی زیادی در منطقه خواهیم بود.

پورحسین اضافه کرد: با توجه به اینکه قرار است عملیات اجرایی راه آهن اردبیل - میانه را قرارگاه خاتم الانبیا از سر گیرد امیدواری بیشتری برای تکمیل این طرح تا سه سال آینده وجود دارد لذا نیاز است برای اتصال خط ریلی به شبکه جهانی ، راه آهن اردبیل به پارس آباد و جمهوری آذربایجان هم مورد مطالعه قرار گیرد تا ضمن توسعه مبادلات اقتصادی با کشورهای حوزه قفقاز و روسیه شاهد رونق و توسعه اقتصادی در منطقه باشیم.

صدیف بدری ، نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی هم به ایرنا گفت: ایجاد بندر خشک در مغان با توجه به موقعیت مرزی استان اردبیل روابط اقتصادی شمال کشور را توسعه می‌بخشد.

وی با اشاره به تصمیم مسوولان استان اردبیل برای راه ‌اندازی بندر خشک افزود: برای توسعه تجارت خارجی اردبیل نیاز است خط ریلی در این منطقه ایجاد شود تا بتوان شاهد رونق و توسعه اقصادی و اشتغالزایی در منطقه باشیم.

وی گفت: نمایندگان استان با پیشنهاد راه‌ اندازی بندر خشک در اصلاندوز موافق بوده و تحقق آن را پیگیری می کنند.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط خوب دولت‌ های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اظهار کرد: با راه اندازی بندر خشک شاهد توسعه مراودات اقتصادی بین 2 کشور خواهیم بود.

بدری افزود: با راه اندازی بندر خشک استان اردبیل بعنوان دروازه ورود به کشورهای حوزه قفقاز مطرح شده و به یکی از مناطق مهم و تاثیرگذار در امور تجاری تبدیل خواهد شد.

ارژنگ عزیزی ، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل هم در این زمینه گفت: مهم ترین اهداف راه اندازی بنادر خشک افزایش خدمات بندری در منطقه داخلی کشور ، کاهش تقاضای نیاز به استفاده از اراضی حاشیه ساحل ، افزایش کارایی حمل و نقل ، بهبود وضعیت زیرساخت های مرتبط با حمل و نقل ، بهبود وضعیت مالی و اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری مستقیم کشورهای خارجی است که این هدف با راه اندازی بندر خشک در پارس آباد (بخش اصلاندوز) قابل تحقق است.

وی افزود: در واقع ماهیت بندر خشک کاهش هزینه حمل و نقل و ترانزیت کالاست ، این مزیت ها و بسترها هم اکنون در منطقه مغان و در بخش اصلاندوز وجود دارد چرا که این منطقه در 16 کیلومتری مرز جمهوری آذربایجان و در نزدیکی خط ریلی این کشور واقع شده و علاوه بر آن وجود کشت و صنعت مغان و فرودگاه از مزیت های مهم برای احداث بندر خشک در این منطقه است.

عزیری اضافه کرد: بندر خشک هم می تواند به صورت منفرد و هم داخل منطقه آزاد باشد که یکی از ویژگی های آن کاهش تراکم و بار ترافیکی حمل و نقل ، اشتغال زایی و جابجایی کالا از طریق خط ریلی است.

اکبر صمدی فرماندار پارس آباد هم گفت: راه اندازی بندر خشک در اصلاندوز ایده استاندار اردبیل است که با استقبال مردم منطقه مغان مواجه شده و با مطرح شدن این طرح انگیزه و روحیه مردم بویژه جوانان برای اشتغالزایی در منطقه بیشتر شده است.

وی افزود: این طرح در صورت اجرا تحول عظیمی را در منطقه به لحاظ اقتصادی ،کشاورزی و اشتغال ایجاد می کند.

به هر حال در کنار طرح های دیگری همچون منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ، منطقه ویژه اقتصادی ، طرح بزرگ پایاب سد خدا آفرین ، مطالعه و کشف زون های معدنی راه آهن و دیگر طرح های اقتصادی بندر خشک ایده ای است که با عملیاتی شدن می تواند استان محروم اردبیل را از وضعیت کنونی خارج کرده و در مسیر رشد و تعالی قرار دهد.

عملیاتی شدن طرح بندر خشک نیاز به پیگیری جدی مسوولان و نمایندگان استان و توجه دولتمردان کشوری دارد و امید است که این طرح در کوتاه مدت شکل عملیاتی گرفته و امیدها در دل مردم منطقه را برای رونق اقتصادی منطقه بارورتر سازد.

تین نیوز

25 دیماه 1395