خبر عمومی

وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی قرارگاه خاتم‌الانبیاء در جریان جزئیات اقدامات و پروژه‌های انجام شده در حوزه حمل و نقل و بخش‌های مرتبط به این وزارت‌خانه قرار گرفت.

تاریخ : 1395/09/29

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در راس هیاتی از نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی بازدید کرد.

آخوندی در این بازدید از غرفه‌های نفت، گاز و پتروشیمی دیدن کرده و درباره جزئیات پروژه طراحی ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه گازی پارس جنوبی با محوریت توسعه مناطق پارس جنوبی و دست‌یابی به فناوری برای افزایش بهره‌وری منابع گازی، گسترش پخش پتروشیمی در کشور و خطوط انتقال نفت و گاز سوالاتی مطرح کرد. 

وی در ادامه ضمن بازدید از غرفه‌های حوزه مشاورین، تحقیقات و انتشارات از بخش آب و نیرو و همچنین بنادر و سازه‌های ساحلی نیز دیدن کرد و اقدامات انجام شده در حوزه سدسازی، خطوط انتقال آب، کانال و شبکه‌های آبیاری زهکشی و سازه‌های دریایی و طرح توسعه بندر چابهار را نیز مورد بررسی قرار داد.

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از این غرفه ضمن تأکید بر اهمیت طرح اجرایی توسعه بندر چابهار اعلام کرد: ما در این ناحیه به حدود ۲ هزار کیلومتر مربع پس‌کرانه نیاز داریم که باید در اراضی پشتی بندر مسقر شود.

وی با بیان این مطلب که هدف اصلی ما از ساخت این منطقه ایجاد فضایی برای تولید و صنعت است گفت: پس از ساخت پس‌کرانه باید کریدوری کاملا کنترل شده از این محل به بندر وصل شود تا کالاهای تولیدی را به طور مستقیم برای صادر کردن به خارج از کشور به بندر برساند.

عضو کابینه دولت یازدهم همچنین با حضور در نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی ضمن بازدید از غرفه توسعه زیرساخت‌ها و حمل و نقل کشور نیز در جریان پروژه‌های جاده‌ای و ریلی شاخص کشور که از سوی قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال اجراست دیدن کرد.

آزادراه حرم تا حرم، کنارگذر جنوبی تهران، محور اراک-خرم‌آباد، خط ریلی چابهار-ایرانشهر-زاهدان، کرمانشاه-خسروی و یزد-اقلید و همجنین راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم –اصفهان از جمله این پروژه‌ها به شمار می‌روند.

آخوندی همچنین در بازدید از این بخش ضمن بررسی جزئیات طرح‌های اجرایی در بخش تونل، پل و تقاطع غیر همسطح خواستار تسریع و تکمیل هرچه سریع‌تر تونل آبدانان نیز شد.

بازدید از غرفه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، معادن و صنایع معدنی و محرومیت‌زدایی نیز از دیگر اقدامات انجام شده با حضور وزیر راه و شهرسازی در این نمایشگاه به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است نمایشگاه اقتدار سپاه در عرصه سازندگی با هدف ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در ۱۰ عرصه و ۳۵ حوزه تخصصی نفت، گازو پتروشیمی، آب، نیرو، بنادر و سازه‌های ساحلی، حمل ونقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات كشاورزی، محرومیت‌زدایی، تحقیقات و خودكفایی، انتشارات ابنیه و سایر حوزه‌های عمومی تشكیل شده است.

 این نمایشگاه همزمان با سالروز تاسیس قرارگاه خاتم‌الانبیا مصادف با ۲۳ آذرماه آغاز به كار كرده و تا سی‌ام این ماه ادامه خواهد داشت./

پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی 

29 اذرماه 1395