خبر عمومی

کشتی کانتینری با ظرفیتTEU ۶۷۵۰در بندر امام پهلو گرفت/رشد و رونق حمل‌ونقل کانتینری در بندر امام

تاریخ : 1395/08/01


با ورود این کشتی بزرگ به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در مهرماه سال جاری، روند فعالیت خطوط کشتیرانی کانتینری به این مجتمع بزرگ بندری شتاب می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: با ورود کشتی کانتینری خارجی با ظرفیت بیش از TEU ۶۷۵۰ به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) روند فعالیت خطوط کشتیرانی کانتینری به این مجتمع بزرگ بندری شتاب می‌گیرد.

گرایلو دراین‌باره گفت: تردد مستمر شناورهای بزرگ خط کشتیرانی کانتینری از بنادر مختلف کشورهای جنوب شرق آسیا به بندر امام خمینی (ره) و برخورداری از تجهیزات و ادوات آماده کار و مناسب در پایانهٔ اختصاصی کانتینری این مجتمع بزرگ بندری کشور، موجب شده که این بندر به‌عنوان کانون تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در شمال غربی خلیج‌فارس ایفای نقش کند.

وی افزود: با ورود این کشتی بزرگ به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در مهرماه سال جاری، روند فعالیت خطوط کشتیرانی کانتینری به این مجتمع بزرگ بندری شتاب می‌گیرد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ادامه داد: بخشی از محموله‌های تخلیه‌شده در این بندر به مقصد بنادر مجاور ازجمله خرمشهر و بوشهر و کشور عراق ترانشیپ (حمل کشتی به کشتی) می‌شود.

گرایلو همچنین با اشاره به سیاست‌گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برای بهره‌گیری از منابع بخش غیردولتی جهت توسعه ظرفیت‌های بندری، تجهیز و ارتقاء توان پایانهٔ کانتینری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در قالب قراردادهای سرمایه‌گذاری بلندمدت را ازجمله برنامه‌های در دست اقدام این اداره کل دانست.

مانا گزارش داده است که وی ضمن اظهار امیدواری در این رابطه، گفته است: در پی تمایل سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری جهت توسعه و تجهیز پایانهٔ تخلیه و بارگیری کانتینری، فرصت بسیار مناسبی برای رشد و رونق دوچندان حمل‌ونقل کانتینری و بهره‌گیری کامل از ظرفیت‌های بالقوهٔ این بندر بزرگ تجاری کشور در این زمینه فراهم شد.

یادآور می‌شود کشتی حامل کالای کانتینری مذکور با ۳۰۴ متر طول، ۴۱ متر عرض و آبخور ۱۵ متر ازجمله شناورهایی است که علیرغم تردد کم‌سابقهٔ این‌گونه شناورهای پهن‌پیکر به مجتمع بندری امام خمینی (ره)، تحت شرایط ایمن و بامهارت نیروهای عملیات دریایی این بندر پهلوگیری و جداسازی شد

پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی 

اآبان 1395