جمعه ، 28 مرداد 1401

1397/01/18 - تعداد نمایش (583)


ایسنا : سفیر جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر، در مورد سطح کنونی مبادلات تجاری بین ایران و الجزایرگفت: به دلایل عینی، مبادلات تجاری بین دو کشور به گونه‌ای مثبت و سازنده درحال رشد است؛ اگرچه هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌کند.
عبدالمنعم الاحریز(Abdelmoun’aam Ahriz)، با بیان اینکه «درحال حاضر سطح مبادلات بین دو کشور فراتر از مبلغ ۳۰ میلیون دلار آمریکا است و فعالان اقتصادی دو کشور درصدد افزایش این رقم هستند»، در مورد تاثیر برجام بر افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور نیز تصریح کرد: برجام در ژوئیه ۲۰۱۵ به تصویب رسید و شورای امنیت سازمان ملل با قطعنامه ۲۲۳۱ به اتفاق آرا به آن رای داد.

وی همچنین در مورد حضور تجار ایرانی در پنجاه و یکمین نمایشگاه بین‌المللی الجزیره نیز اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی الجزیره مهم‌ترین رویداد اقتصادی و تجاری حوزه مدیترانه و آفریقا است. هزاران شرکت الجزایری و خارجی از ۵۰ سال پیش تاکنون در این گردهمایی اقتصادی شرکت می‌کنند. امسال نیز قرار است از هشتم تا ۱۳ مه ۲۰۱۸ این نمایشگاه اقتصادی در مرکز نمایشگاه‌های شهر الجزیره برگزار شود. سفیر الجزایر در تهران ادامه داد: از سال‌ها پیش تجار و مدیران شرکت‌های ایرانی به‌طور فعال برای ارائه دانش و محصولات خود و همچنین برقراری روابط اقتصادی با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه به‌خصوص شرکت‌های الجزایری در این رخداد مشارکت می‌کنند و در واقع می‌توان گفت این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تجار دو کشور به‌منظور آشنایی هر چه بیشتر با یکدیگر و برقراری ارتباطات حرفه‌ای مطلوب است که تا به اکنون به انعقاد و امضای چندین قرارداد انجامیده است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد 18 فروردین 97