سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1396/12/28 - تعداد نمایش (737)

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی استان:

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی استان خراسان رضوی گفت: تاخیر در تحویل کالا به کشور افغانستان مشکل ساز شده، خصوصا تاخیر در تحویل کالاهای عید فطر سال جاری باعث شده افغان‌ها نسبت به پرداخت هزینه حمل بارهای خود کوتاهی کنند.

ابراهیم عطایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه بدلیل اینکه گمرگ دوغارون زیر ساخت‌های مناسبی ندارد، عنوان کرد: هر ساله در مواجهه با اعیاد مبارکه، به خصوص ایام عید نوروز، تراکم بسیار بار در مرز دوغارون وجود داشته به طوری که بار صاحبان کالا به بازار فروش نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مربوط به اسلام قلعه افغانستان است، ادامه داد: بسیاری از این حجم زیاد ترافیک به دلیل باسکول و سیستم ثبت CMR اسلام قلعه افغانستان بوده به طوری که باسکول ایران که به فاصله 1000 متری از باسکول اسلام قلعه قرار گرفته، قبض صادر شده از سوی ایران را قبول نداشته و دوباره باید در اسلام قلعه ماشین‌ها وزن شوند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه عمده مشکلات ما در ایران مربوط به اداره گذرنامه است، خاطرنشان کرد: متاسفانه سیستم این اداره اکثر زمان‌های ممکن قطع و علاوه بر آن ساعت شروع کاری این اداره نسبت به ادارت دیگر دیرتر است.

عطایی با بیان اینکه ایام عید حجم بارهای ورودی و خروجی اندکی افزایش پیدا کرده است، افزود: هر روز شاهد مشکلات قطعی سیستم هستیم به طوری که بار صادراتی 7 روز خواب در گمرک دوغارون دارد. با وجود این مشکلات اگر حتی بار ترخیص هم شود، به بازار فروش نمی رسد.

وی با بیان اینکه تاخیر در تحویل کالا به کشور افغانستان مشکل ساز شده است، تاکید کرد: تاخیر در تحویل کالاهای عید فطر سال جاری باعث شده افغان‌ها نسبت به پرداخت هزینه حمل بارهای خود کوتاهی کنند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ایام عید فطر صف خروجی به 16 کیلومتر رسیده بود، بیان کرد: 2 روز مانده به عید با بازگشایی مرز از 2 طرف بارها به سمت مقصد خود رفت که در نهایت در زمان مشخص شده تحویل صاحب بار نشد و حال دوباره گرفتار مشکل شده ایم و قطعا بارها به بازار افغانستان نخواهد رسید و شرکت ها متحمل ضرر و زیان فراوانی خواهند شد .

وی در خصوص عمده کالاهای صادراتی گمرک دوغارون بیان کرد: آهن‌آلات، کفش، پارچه سیمان و کالاها مختلف دیگر که به کشور افغانستان صادر می‌شود.

خبرگزاری ایسنا خراسان رضوی 28 اسفندماه 1396