دوشنبه ، 17 بهمن 1401

اخبار انجمن

لزوم حذف دلالان در حوزه تامین واگن

تاریخ : 1401/09/29

در ادامه گفتگو با فعالان حوزه حمل‌ونقل ریلی، «احد خزایی» مدیرعامل یکی از شرکت‌های حمل‌و‌نقل استان، کمبود واگن برای حمل بارهای ترانزیتی از گمرک بندرعباس به پایانه مرزی سرخس را ازمشکلات اصلی شرکت‌ها دانست و بر حذف دلالان تامین واگن در این حوزه تاکید کرد.

احد خزایی، مدیر عامل شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی «سامان کیهان پارس» که 14 سال است در حوزه ریلی فعالیت دارد، می‌گوید: این شرکت در زمینه حمل بارهای ترانزیتی و نیز صادراتی به حوزه کشورهای cis (آسیای میانه) فعالیت می‌کند. بارهای صادراتی از مبادی مختلف و عمده بارهای ترانزیتی اغلب از گمرک شهید رجایی بندرعباس به پایانه مرزی سرخس حمل، تخلیه و بارگیری می‌شود تا به کشورهای آسیای میانه ارسال گردد.
خزایی همانند سایر فعالان حمل‌ونقل در زمینه ریلی، کمبود واگن را از مشکلات اصلی این حوزه دانسته و اظهار می‌کند: طبعا کمبود واگن علاوه بر فعالان حوزه حمل‌ونقل بر صاحبان کالا و صادرکنندگان نیز خسارت وارد می‌کند. با وجود پیگیری و نامه‌نگاری‌های فراوان در این زمینه به ارگان‌های ذیربط ، متاسفانه هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.
وی می‌افزاید: اکثر بارهای ترانزیتی از بندرعباس در مدت حداقل یک هفته به صورت ریلی به مرز سرخس می‌رسد که در صورت نبود واگن در بندرعباس این مدت افزایش می‌یابد و طبعا این زنجیره بر سایر مراحل حمل بار تاثیرگذار است. در واقع این پروسه با شرایط مسافت مشابه در سایر کشورها معمولا سه روز به طول می‌انجامد! 
این فعال حوزه حمل‌ونقل  ادامه می‌دهد: همچنین به دلیل کمبود وسایل لجستیکی در مرز و گمرکات، عملیات تخلیه و بارگیری محموله‌ها با تاخیر انجام می‌شود. 
وی با اشاره به اینکه برای تهیه واگن دولتی در بندرعباس شرکت‌ها باید در نوبت قرار گیرند، می‌افزاید: تعرفه‌های کرایه حمل بار با واگن به صورت دولتی و خصوصی، متفاوت است و گاهی میزان این کرایه‌ها با واگن‌های خصوصی به یک هزار دلار هم می‌رسد. البته واگن‌های دولتی به صورت سهمیه‌بندی در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد.
خزایی معتقد است مشکلات وسایل لجستیکی، ترانشیپمنت، امکانات برای عملیات تخلیه و بارگیری و نیز هزینه‌های بالایی که بعضا گمرکات تحمیل می‌کنند، سبب بالا رفتن قیمت تمام شده حمل کالا می‌گردد و در نهایت بازار رقابتی شرکت‌ها را کاهش می‌دهد.
وی با تاکید بر نقش منفی دلالان در تامین واگن، تصریح می‌کند: راه آهن و ادارات گمرک باید مرکزی را برای پیگیری تامین واگن راه‌اندازی کنند تا دست دلالان از این حوزه قطع شود.