جمعه ، 28 مرداد 1401

1399/06/29 - تعداد نمایش (442)


وزیر راه و شهرسازی ارتقای جاده های اصلی و ترانزیتی را از رویکردهای اصلی وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد.

ارتقا جاده های ترانزیتی از رویکرد اصلی وزارت راه و شهرسازی است
تین نیوز
وزیر راه و شهرسازی ارتقای جاده های اصلی و ترانزیتی را از رویکردهای اصلی وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرنگار مهر، محمد اسلامی ظهر چهارشنبه در بدو ورود به آذربایجان غربی اظهارکرد: کریدور غرب کشور از حوزه استحفاظی مرز بوکان تا مرز بازرگان به طول تقریبی ۵۰۰ کیلومتر در دست احداث است.

وی با تاکید بر اینکه این منطقه به عنوان یک دروازه مهم کشور نقش مؤثری در آبادانی منطقه دارد و توسعه زیرساخت‌های این منطقه از برنامه‌های ویژه وزارت راه و شهرسازی است، افزود: امید می‌رود با افتتاح پروژه‌های جدید و اتمام برنامه‌های در دست اقدام برنامه‌های توسعه‌ای آذربایجان غربی در حوزه زیرساخت راه و مسکن را گسترش و شتاب دهیم.

وزیر راه و شهرسازی از طریق فرودگاه ماکو وارد آذربایجان غربی شد و در ادامه وزیر راه و شهرسازی از محور مرگنلر و سه راهی محور قره ضیاالدین به ایواوغلی راهی مسیر ماکو -خوی بازدید کرد.

در این سفر، ۳۳ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در سه راهی حیدرآباد افتتاح می‌شود.

بازدید از پایانه مرزی تمرچین، بهره برداری از روکش آسفالت ۱۵۷ کیلومتری و افتتاح همزمان ادارات راه و شهرسازی سه شهرستان استان در پیرانشهر، کلنگ زنی محور نلاس در سردشت، بازدید از کمربندی و کریدور بزرگراهی غرب کشور در بوکان، افتتاح ۲ دستگاه تونل در شاهین دژ، بازدید از بیمارستان در حال احداث و محور تکاب – شاهین‌دژ در تکاب، بازدید از کمربندی میاندوآب و بازدید از تقاطع محمدیار نقده از برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان غربی است.

قرار است وزیر راه و شهرسازی، کلنگ احداث ۲۴ کیلومتر از محور خوی - قطور - رازی را بر زمین زده و ۱۳۶ کیلومتر از طرح ابرار، ویژه آسفالت راه‌های روستایی آذربایجان غربی را به صورت متمرکز در روستای خانقاه شهرستان خوی افتتاح کند.

کلنگ زنی مجتمع آشوریان ارومیه و مجموعه فرهنگی ورزشی اداره کل راه و شهرسازی، ۵۸ کیلومتر جاده بزرگراهی و اصلی و سالن مسافری پایانه مرزی سرو هم برنامه فردا، صبح وزیر راه و شهرسازی در مرکز استان است

منبع: تین نیوز 29 شهریور 99