پنج شنبه ، 27 مرداد 1401

1396/05/03 - تعداد نمایش (805)

ترانزیت ریلی معاون بهر ه برداری و سیر حركت راه آهن از رشد ۴۴ درصدی عملكرد ترانزیتی راه آهن از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیر ماه سال جاری خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم محمدی درباره عملكرد ترانزیت راه آهن از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیرماه، گفت: طی ۴ ماهه اخیر با حمل ۴۰۵ هزار و ۳۵۴ تن بار ترانزیت، نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲۸۲ هزار و ۲۷۳ تن) با رشد ۴۴ درصدی مواجه هستیم .

وی عامل اصلی این رشد را گسترش ارتباطات بین المللی، فعال شدن كریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب، امضای تفاهم نامه های متعدد با راه آهن های كشورهای همسایه و ایجاد روابط ترانزیتی مناسب عنوان كرد.

معاون بهره برداری و سیر و حركت راه آهن افزود: رشد ترانزیتی ایجاد شده ناشی از افزایش میزان حمل گوگرد و كود بوده و با حمل ۸۸ هزارتن گوگرد و ۱۰۵ هزارتن انواع كود به ترتیب به ۱۵۸ و ۹۸ درصد رشد دست یافته ایم .

محمدی در ادامه بیشترین رشد ترانزیت كالا را از مرزهای سرخس و رازی عنوان كرد و گفت: به زودی صادرات میوه و محصولات كشاورزی توسط كانتینر های یخچال دار از مرز اینچه برون آغاز می شود.

منبع:پایگاه خبری وزرات راه وشهر سازی س شنبه 3 مرداد ماه 1396