چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

1398/10/14 - تعداد نمایش (319)

رئیس مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته خراسان رضوی:
رئیس مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته خراسان رضوی گفت: بالا بردن سطح آگاهی و کیفیت سطح آموزش می‌تواند در کاهش میزان تخلف‌ها موثر باشد. گاهی راننده‌ای از برخی تخلف‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و ندانسته مرتب تخلف می‌شود که این معضل را باید با آموزش درست برطرف کرد.

دکتر رضا گلی در اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی در مسیر توسعه اقتصادی خاطرنشان کرد: نقش مجامع علمی و دانشگاهی در تشخیص مشکلات حمل و نقل در تبیین مفاهیم و مقررات موثر و حائز اهمیت است. انتشار اطلاعات مرتبط با برگزاری سمینارهای علمی و دانشگاهی و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت اینگونه کنوانسیون‌ها و تفاهم نامه‌ها در بسط حمل و نقل داخلی و بین‌المللی به صورت مستقیم و غیرمستقیم اثرگذار است.
وی افزود: قانون مبارزه با قاچاق را با وجود سختی‌ها بخوانید و توجه داشته باشید که برخی از مواد آن بسیار مهم است. مطابق مواد 20 و 143 مجازات اسلامی شرکت‌ها می‌توانند مورد تعقیب کیفری قرار بگیرند. در ماده 69 قانون مبارزه با قاچاق شرح این مجازات‌ها آورده شده است.
رئیس مبارزه با جرایم سازمان یافته خراسان رضوی عنوان کرد: کنوانسیون TIR 1975، موافقت نامه اوراسیا، و بحث TFA با عنوان موافقت نامه تسهیل تجارت که به تصویب WTO رسیده است از ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌تواند تا 14 درصد هزینه‌های جانبی را کاهش دهد. در این قرار داد 17 بند آمده است که فعالین اقتصادی می‌توانند از آن استفاده کنند.