سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1396/02/21 - تعداد نمایش (795)

 
معاون وزیر راه و شهرسازی در دیدار با سفیر روسیه گفت: قرار شد، بارهای ترانزیتی از بمبئی به بندرعباس و ازآنجا تا رشت و سپس از طریق جاده تا آستارا و از آستارای کشور آذربایجان تا مسکو حمل شوند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران؛ سفیر روسیه با حضور در راه‌آهن ایران درباره پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار – اینچه‌برون، کریدور شمال – جنوب، توسعه همکاری ریلی دو کشور و گسترش ترانزیت بار از هند به روسیه از طریق مسیر ریلی ایران گفتگو کردند.

سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن ضمن دیدار و گفتگو با سفیر کشور روسیه، درباره توسعه همکاری‌ها با راه‌آهن کشور روسیه گفت: طبق قراردادی که بین دو کشور ایران و روسیه به‌منظور برقی کردن خط آهن گرمسار و اینچه‌برون منعقدشده، با مشخص شدن سهم دو کشور در این پروژه می‌توانیم زمینه‌های همکاری ریلی میان دو کشور را گسترش داد.

تین نیوز

21 ارردیبهشت 1396

وی افزود: در این جلسه موضوع ترانزیت کالا از طریق کریدور شمال به جنوب نیز موردبحث و بررسی قرار گرفت، به‌این‌ترتیب که بارهای ترانزیتی از بمبئی به بندرعباس و ازآنجا تا رشت و سپس از طریق جاده تا آستارا و از آستارای کشور آذربایجان تا مسکو حمل شوند.

گفتنی است؛ با توجه به پروژه برقی کردن راه‌آهن محور گرمسار – اینچه‌برون که مقرر است توسط کشور روسیه ساخته شود راه‌آهن ایران درصدد ارتقای همکاری‌های ریلی دو کشور است تا در سایه این تعامل به نقاط مثبت اقتصادی در بخش

بار و ترانزیت برسند.