سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1396/02/09 - تعداد نمایش (609)


مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تحقق هدف ۳۰ درصدی حمل بار در بخش ریلی با برنامه ریزی برای حمل ۶۲ میلیون تن دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل از روابط عمومی شرکت راه‌آهن سعید محمدزاده در جلسه شورای هماهنگی مدیران راه‌آهن که در مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال بر تلاش مدیران در جهت رشد حجم جابجایی بار و مسافر بدون تاخیر، ارتقا کیفیت و رضایت حداکثری مسافران تاکید کرد.

محمدزاده افزود: ارتقا بهره‌وری در راه آهن هرچند سخت اما دست یافتنی است و راهکارهای مربوط به افزایش بهرهوری و توسعه کسب و کار با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید -اشتغال، باید بررسی واقدامات لازم برای تحقق این امر صورت گیرد.

وی با تاکید برتشکیل ستاد بهره وری و ارتقای آن پیرو برنامه ریزی و پایش ۲۴ ساعته در طول سال تصریح کرد: مدیران ریلی باید در صدد افزایش حجم جابجایی بار و مسافر بدون تاخیر زمانی، کسب بالاترین سهم کیفیت و ایجاد رضایت حداکثری در راه آهن باشند.

مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه راه آهن و حمل و نقل بدون ایمنی بی معناست تصریح کرد: در همین راستا باید بهره وری را در همه سطوح عملیاتی و افزایش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش قابل توجه سهم اعتبارات استانی در سال جاری؛ مدیران راه آهن بایستی ضمن ایجاد ارتباط گسترده با استانداران نیازهای ریلی را مطالبه کنند تا در مجلس شورای اسلامی ارائه و نسبت به پیگیری مطالبات از استانداران اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

محمد زاده با بیان اینکه مدیران ریلی باید توان خود را برای بهره وری از خطوط ریلی پس از تکمیل و بهره برداری از زیر ساخت هاافزایش دهند، تاکید کرد: اکنون شاهد تکمیل خط سوم تهران -گرمسار، خط سوم و چهارم تهران -کرج، خط چهارم تهران - گرمسار و خط دوم اهواز به بندر امام هستیم و باید برای این زیرساختها تعداد رام قطارهای مورد نیاز برای جابجایی مسافر آماده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: زیر ساخت مسیرهای ریلی کشور امروز آماده است تا بتوانند تردد واگن های باری و مسافری را برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در خود سیر دهند.

محمدزاده اظهار داشت: امروز اساس بهره وری در تفکر و تغییرات کلی آن است تا بتواند سازمان را در مسیر توسعه به اهداف اصلی برساند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه راه آهن در بخش اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال برنامه های زیادی دارد بطوریکه با حجم بالای جابجایی مسافر و ارائه خدمات با کیفیت توانسته ایم رضایت متقاضیان ریلی را کسب کنیم.

وی افزود: مدیران ریلی با برنامه ریزی مدون می توانند بیشترین و دقیق ترین خدمات ریلی را ارائه دهند زیرا لازمه بهره وری بالا، تدبیر است.

محمدزاده تاکید کرد: اگر در راه آهن به دنبال افزایش درآمد هستیم باید ضمن افزایش تلاش و کار در جهت برنامه ریزی های توسعه ای اقدامات جدی صورت گیرد.

مدیر عامل راه‌آهن در پایان گفت: توجه ویژه به ظرفیت های استانی و اتخاذ تصمیم های خوب از مواردی است که مدیران باید به آن اهتمام داشته و در جهت کاهش مسایل و مشکلات ریلی بیش از گذشته حساس تر عمل کنند.

پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی 

8 اردیبشهت 1396