جمعه ، 28 مرداد 1401

1395/11/16 - تعداد نمایش (644)


مدیر‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اعلام خبر پیشرفت ۸۳ درصدی طرح توسعه بندر‌شهید بهشتی ‌گفت: امیدواریم فاز اول بندر شهید بهشتی در اسفند ماه سال‌جاری توسط ریاست محترم جمهوری افتتاح شود و به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به نقل ار روابط عمومی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان بهروز آقایی ضمن تشریح اقدامات صورت ‌گرفته در خصوص طرح توسعه بندر شهیدبهشتی، گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی با بیش از ۸۳درصد پیشرفت فیزیکی امیدواریم تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی تصریح کرد : ظرفیت نهایی بندر شهید بهشتی بعد از توسعه فاز ۵ برای ۸۵ میلیون تن طراحی شده که اجرای عملیاتی فاز اول درحال اتمام است که خوشبختانه تاکنون ۲۰۳ هکتار اراضی از فاز ۱ و ۲ قابل استیحصال که بیش از ۱۴و ۸دهم متر مکعب لایروبی در حوضچه طرح انجام شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: احداث ۵ پست اسکله، ۸۵ هکتار تحکیم بستر، ۳۵هکتار بتن ریزی، ۲۷ هکتار تایل گذاری و ۱۶۵۰متر طول موج شکن از اقدامات صورت گرفته فاز اول است.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت بخشیدن اتمام پروژه تا پایان سال جاری توسط سازمان بنادر و دریانوردی امیدواریم فاز اول بندر شهید بهشتی در اسفند ماه سال جاری توسط ریاست محترم جمهوری افتتاح شود و به بهره برداری برسد.

به گفته‌ی آقایی با بهره برداری فاز اول ظرفیت بندرچابهار از ۲و نیم میلیون تن فعلی به ۸ونیم میلیون تن و با قابلیت بهره‌برداری ۱۵ میلیون تن خواهد رسید.

پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی 

16 بهمن ماه 1395