سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1395/10/07 - تعداد نمایش (914)


ارزش‌افزوده یك مفهوم اقتصادی ساده است كه می‌تواند مبنای مفاهیم پیچیده‌تر شود. ارزش‌افزوده به زبان ساده مبلغی است كه در مراحل مختلف تولید به قیمت یك محصول اضافه می‌شود.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، یک‌تکه چوب را در نظر بگیرید. این چوب وقتی به خراطی تحویل داده می‌شود قیمت بالایی ندارد اما وقتی خراط روی آن نقش و نگار حك می‌كند، قیمت چوب بالا می‌رود. این تكه چوب خراطی‌شده، در مراحل بعدی به پایه مبل تبدیل می‌شود، بعد رنگ می‌شود و درنهایت با اضافه شدن فوم و پارچه، به شكل یك مبل كامل به مصرف‌كننده عرضه می‌شود.

در هرکدام از این مراحل، یكسری كار روی این چوب انجام و مبلغی به قیمت آن افزوده می‌شود. جمع تمام این مبالغ می‌شود ارزش‌افزوده چوبی كه در اول كار فقط یك ماده اولیه بوده است. البته در همه مراحلی كه گفتیم مسلماً نیاز است مواد اولیه دیگری به کار اضافه شود. كارهایی كه روی این مواد انجام می‌شود تا آن‌ها جزئی از یك محصول مصرفی شوند، ارزش این مواد را نیز بالاتر می‌برد. مثل پارچه و فوم خام كه با برش خوردن و شكل پیدا كردن تبدیل می‌شوند به مبل كه كالایی مصرفی است.

حالا می‌دانیم ارزش‌افزوده است كه در تمام مراحل كار، به قیمت اولیه مواد خام اضافه می‌شود. این مبلغ باقیمت اصلی مواد اولیه جمع می‌شود و قیمت نهایی یك كالا را به ما می‌دهد.

روش محاسبه نرخ‌های متفاوت مالیات بر ارزش‌افزوده در برخی کشورها بسیار پیچیده است و درنهایت اشکال و اشتباهاتی را در حسابداری شرکت‌ها به بار می آورد. این امر می‌تواند پس از چندین سال کار و کسب برای مالیات پردازان مشکلات تسویه‌حساب مالیاتی کلانی به وجود بیاورد.

در ایران نیز تصویب قانون مالیات بر ارزش‌افزوده مسائل بسیاری را به وجود آورده است مخصوصاً در بخش حمل‌ونقل مسائلی را به وجود آورده است، برای اطلاع از جزئیات این مسئله به سراغ یونس جاوید، رئیس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی رفتیم.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی گفت: قطعاً استحضار دارید که حمل‌ونقل از اجزا و عناصر تجارت و بازرگانی است و بدون توجه به سایر مؤلفه‌ها و اجزای تشکیل‌دهنده این تجارت، حمل‌ونقل در خلأ نمی‌تواند شکوفا شود، با نگاهی گذرا به بسته جامع حمل‌ونقل که برای برنامه پنج‌ساله ششم در نظر گرفته‌شده است، به نظر می‌رسد، صرفاً به عناصر داخلی خود حمل‌ونقل توجه شده و از پرداختن به موضوعات مؤثر در تولید فرآیند حمل‌ونقل متأسفانه چشم‌پوشی شده است.

جاوید ادامه داد: حوزه‌های مختلفی مثل امور گمرکی، ترانزیت، مالیات‌های مختلف عملکرد و ارزش‌افزوده، موضوعات مربوط به استاندارد کالا، امورات مربوط به بانکداری، ال‌سی‌ها و گشایش‌های مربوط به اعتبارات ارزی، موارد مربوط به تجارت بین‌الملل و موضوعات مرتبط با حمل‌ونقل چندوجهی و موارد بسیار دیگر نقش مؤثری در حمل‌ونقل و مسائل مربوط به آن دارند و بدون توجه به مؤلفه‌های تشکیل‌دهنده این موضوع ما در حمل‌ونقل دچار خسران و ضررهای بسیاری خواهیم شد.

یونس جاوید گفت: یکی از مسائل مهم، بحث مالیات بر ارزش‌افزوده است، در رابطه با موارد مصداقی این موضوع حرف‌های زیادی زده‌شده اما من در نظر دارم از منظر تحلیلی به آن بپردازم، تاجر واردکننده کالا که تا دیروز بر اساس‌ ترم B خرید می‌کرده و خود در مقصد با شرکت حمل‌ونقل قرارداد می‌بسته، راسا هزینه‌ها را پرداخت می‌کرده، اکنون و بعد از تصویب قانون مذکور و الزام پرداخت 9 درصد مازاد بر کرایه سعی می‌کند که خرید خود را از ترم B به ترم C تغییر بدهد، اثر این موضوع این است که درترم C خریداری، قرارداد حمل را در مبدأ و خارج از ایران منعقد می‌کنند که شرکت‌های حمل‌ونقل ما حتی با فرض اینکه 9 درصد را هم نگیرند دچار ضرر و زیان فراوان می‌شوند.

جاوید با اشاره به گسترده بودن این پیامدها گفت: در صادرات هم اتفاق مشابهی رخ می‌دهد، در قانون یادشده که اعمال بشود باعث می‌شود که خود خریدار در خارج از کشور وسیله حمل‌ونقل را تدارک ببیند و این موجب می‌شود که قراردادهای حمل‌ونقلی‌ای که سابقاً در کشور منعقد می‌شد از بین برود و به خارج از کشور منتقل بشود.

جاوید با مخاطب قرار دادن مسئولین گفت: متأسفانه اثر اعمال قانون ارزش‌افزوده موجبات ضرر فراوان شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در حوزه‌های مختلف را فراهم می‌آورد، در این خصوص و به دلیل حفظ کیان کشور در مشارکت در تجارت بین‌المللی با همین وضعیت فعلی اکیداً از مسئولین تقاضا دارم که قانون مالیات ارزش‌افزوده از تمام اجزای حمل‌ونقل کشور اعم از داخلی و بین‌المللی حذف بشود.

تین نیوز

7دیماه 1395