سه شنبه ، 18 مرداد 1401

1395/10/01 - تعداد نمایش (728)


وزیر راه و شهرسازی گفت: کم‌کردن بوروکراسی برای مشارکت بخش خصوصی به اراده سیاسی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، عباس آخوندی در حاشیه مراسم امضای 3000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر در پاسخ به سوال تین‌نیوز درباره سیاست‌های کلی برای تسهیل مشارکت بخش خصوصی گفت: موافقم که این روند نیازمند کاهش بوروکراسی است و من فکر می‌کنم بزرگترین مسئله در این زمینه اراده سیاسی است. ما در وزارتخانه این اراده را داشتیم و 10000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جذب کردیم.

او افزود: اگر این اراده در مجلس و بقیه بخش‌ها هم وجود داشته باشد بر تمام این مشکلات فائل خواهیم آمد.

آخوندی همچنین به ضرورت این مشارکت اشاره کرد و گفت: بحثی که ما داریم این است که نهایتا توسعه بنادر فرودگاه بنادر و بزرگراه‌ها سرمایه‌گذاری بسیار بسیار عظیمی نیاز دارد. اگر ما تصور می‌کنیم قرار است تمام این سرمایه‌گذاری از طریق بودجه و سرمایه‌گذاری دولتی تامین شود، تصور غلطی است، چراکه روند واقعی نشان می‌دهد که در چند سال گذشته بودجه عملا توان پاسخگویی به این حجم تقاضا را ندارد.

او ادامه داد: لذا در سه سال گذشته که من مسئولیت داشتم برای اولین بار توسعه بندرچابهار، ترمینال سلام، راه‌اهن کرمان سیرجان و همچینن آزادراه‌های متعدد دیگر را با مشارکت بخش خصوصی آغاز کردیم.

وزیرا راه و شهرسازی بر حمایت مجلس از مشارکت بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: اعتقاد ما این است که نهایتا توسعه زیربناهای ایران نیاز به یک تغییر انگاره دارد که هم در دولت ما باید این اعتقاد را داشته باشیم که راه را برای ورود بخش خصوصی هموار کنیم و هم در مجلس از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت قانونی صورت بگیرد تا سرمایه‌گذار مطمئن باشد می‌توان از سرمایه خود حراست کند.

او در خصوص سیاست کلی در توسعه بنادر نیز گفت: سیاستی که ما دنبال می‌کنیم عمدتا توسعه پسکرانه‌هاست.

آخوندی افزود: در بندر شهید رجائی 2400 هکتار پسکرانه را به سرمایه‌گذاران مختلف واگذار کردیم و 2400 هکتار سرمایه‌گذاری جدید را نیز دنبال می‌کنیم. همین انگاره را در شمال و چابهار هم داریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بندر فقط برای تخلیه و بارگیری نیست بندر باید ابزاری برای توسعه صادرات باشد. لذا پسکرانه به اندازه بندر برای ما مهم است.

تین نیوز

1 دیماه1395