پنج شنبه ، 27 مرداد 1401

1398/02/24 - تعداد نمایش (475)

یک فعال بخش حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح کرد:
یک فعال حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهاد داد بانک اختصاصی رانندگان با حساب بانکی رانندگی برای پرداخت کرایه‌ها و دیگر فعالیت‌های مالی این صنف تأسیس شود.

پیشنهاد تأسیس بانک اختصاصی رانندگان
تین‌نیوز |
یک فعال حمل‌ونقل جاده‌ای پیشنهاد داد بانک اختصاصی رانندگان با حساب بانکی رانندگی برای پرداخت کرایه‌ها و دیگر فعالیت‌های مالی این صنف تأسیس شود.

به گزارش تین نیوز، علیرضا سمنانی این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی و در جمع رانندگان فعال در بخش حمل کالا مطرح کرد و گفت: در صورت وجود چنین بانکی، سود حاصل از مانده حساب‌ها به جیب خود رانندگان برگشته و از این حساب وام‌های بدون ضامن به آنان پرداخت و سود حاصل نیز برای مثال در اموری همچون بیمه و ... هزینه می‌شود.

وی تاکید کرد: از جمله ضوابط چنین بانکی می‌تواند این باشد که همه صاحبان کالا و شرکت‌های حمل و نقل موظف به پرداخت هزینه‌ها در این بانک شده و برای حمل بار و پرداخت کرایه به بانک ضمانت بدهند و شرکت‌هایی که در پرداخت کرایه‌ها دیرکرد دارند، جریمه این دیرکرد را به بانک رانندگان پرداخت کنند و سر سال سود حاصل از کارکرد این بانک بین خود رانندگان تقسیم شده و حتی از منابع این بانک به سازمان‌های دولتی و خصوصی برای نگهداری و ترمیم جاده‌ها وام پرداخت شود.

سمنانی با تاکید بر این‌که روزانه تعداد زیادی بارنامه صادر و مبلغ قابل توجهی کرایه به رانندگان پرداخت می‌شود، گفت: انباشت این کرایه‌ها، چقدر سود می‌دهد؟ سودی که بانک‌ها از جان و مال رانندگان کسب می‌کنند در حالی‌که حتی کارت هوشمند آنان را به‌عنوان سند کاری و پروانه کسب قبول ندارند.

منبع : خبر گزاری تین نیوز 24 اردیبهشت 98